Kolekce se jmenují Graft a Tassel a jsou to přesně ty, za které si jejich autoři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta odnesli cenu Designbloku a obsadili také medailovou pozici v kategorii Designér šperku na Czech Grand Design.

Šperky z kolekce Graft jsou vyrobené z nerostu antimonit, který je však ve své přirozené formě příliš křehký, proto ho Vacek s Poštou rozložili na malé části a těmi potom polepili konstrukci z chirurgické ocele a stříbra. Součástí některých modelů je stříbrný řetízek, díky němuž jsou šperky v pohybu.

Kolekce Tassel staví na vrstvení štříbrného řetízku (někdy v barevném pokovení žlutým zlatem nebo rhodiem). Na výběr jsou tři velikosti náušnic, z nichž ty nejdelší sahají až na hrudník.

Obě řady šperků pak spojuje právě narušování povrchů a zdánlivě náhodné seskupování struktur. Důležitá je také asymetrie, i kombinace odvážných a nositelnějších modelů. 

"Veřejnost nás má často stále zafixované díky signifikantní kolekci Virus, tedy jako experimentátory, kteří tvoří excentrické a avantgardní šperky. Novými kolekcemi jsme zjemnili naši práci, abychom poukázali na to, že ovládáme i klasické zlatnické řemeslo, které se ale i přes významný podíl ruční práce stále snažíme inovovat," dodává k novým kolekcím Daniel Pošta.

 SniE mek obrazovky 2017 05 04 vA 9 26 22