Kolekce se jmenují Graft a Tassel a jsou to přesně ty, za které si jejich autoři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta odnesli cenu Designbloku a obsadili také medailovou pozici v kategorii Designér šperku na Czech Grand Design.

Šperky z kolekce Graft jsou vyrobené z nerostu antimonit, který je však ve své přirozené formě příliš křehký, proto ho Vacek s Poštou rozložili na malé části a těmi potom polepili konstrukci z chirurgické ocele a stříbra. Součástí některých modelů je stříbrný řetízek, díky němuž jsou šperky v pohybu.

Kolekce Tassel staví na vrstvení štříbrného řetízku (někdy v barevném pokovení žlutým zlatem nebo rhodiem). Na výběr jsou tři velikosti náušnic, z nichž ty nejdelší sahají až na hrudník.

Obě řady šperků pak spojuje právě narušování povrchů a zdánlivě náhodné seskupování struktur. Důležitá je také asymetrie, i kombinace odvážných a nositelnějších modelů. 

"Veřejnost nás má často stále zafixované díky signifikantní kolekci Virus, tedy jako experimentátory, kteří tvoří excentrické a avantgardní šperky. Novými kolekcemi jsme zjemnili naši práci, abychom poukázali na to, že ovládáme i klasické zlatnické řemeslo, které se ale i přes významný podíl ruční práce stále snažíme inovovat," dodává k novým kolekcím Daniel Pošta.

 SniE mek obrazovky 2017 05 04 vA 9 26 22

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.