První tenisky Nike se vzduchovou bublinou v podrážce se na trh dostaly v roce 1979. Ještě to ale nebyly Air Maxy, jak je známe dnes. Bublinu, respektive vzduchovou technologii pro pohodlnější došlap totiž měly skrytou. Šlo o model Air Tailwind. Ještě dalších osm let byla tahle inovace spíš cítit než vidět.

V roce 1987 však značka způsobila revoluci, když představila první model Air Max, v němž tuhle bublinu odhalila. Zpočátku šlo čistě jen o sportovní boty, ale hit se rychle šířil. Z běhu na basketbal, trénink, tenis, až se začaly boty používat i na volný čas a dnes už v nich můžete chodit téměř všude.

Letos je to tedy třicet let, co se tyhle boty vyrábí. Při té příležitosti vzal Nike osm úspěšných modelů Air Maxů, inovoval je a vrátil do prodeje. Tady jsou některé z nich:

Tyhle byly první a vyráběly se jen ve dvou barevných variantách - bílá a šedá s červenou nebo modrou.SU17 Nike AirMaxDay Hands AM1 OG Ma

Air Max Jewell je jeden ze dvou modelů určených jen pro ženy.AMD AM JEWELL 66583 

 Air Max 90 se vždycky chlubily těmi nejzářivějšími barvami.SP17 NSW AMD RYA 90FLYKNIT Mb

 Model Air Max 1 Ultra 2.0 je dnes vůbec nejlehčím ze všech.SP17 NSW AMD RYA ULTRA Ma

Synonymem znovuzrození Nike Air jsou tyhle tenisky Nike VaporMax s pružným Flyknit svrškem a radikálně přetvořeným odpruženým systémem Air - bublina je pod celým chodidlem, podobně jako tomu bylo u modelu z roku 1997.

AMD VAPORMAX 2 66584 

Následující manšestrové "airmaxy" se staly vítězem v hlasování o nejoblíbenější model, který se vrátí do prodeje.SEAN FINAL 67580 2 preview