Až do 27. června můžete v Praze vidět unikátní projekt ikonické značky Fornasetti: limitovanou edici ručně vytvořené knihy, která obsahuje prvních sto ilustrací ze série Tema e Variazioni (Témata a Variace). O design se postaral Piero Fornasetti, o texty Barnaba Fornasetti, Gio Ponti, Alberto Maguel a Glenn O'Brien.

Pro Piera Fornasettiho byla jediná myšlenka dostatečnou inspirací pro vytvoření nesčetných variací: osvobodila jeho představivost, byl schopen ustavičně přetvářet a reinterpretovat obraz. Mezi jeho nejčastěji se vracející témata patří slunce, hrací karty, harlekýni, ruce a autoportréty, avšak až v roce 1952 započal Piero práci na sérii, která se měla stát jeho nejznámější, ikonickou, na Tema e Variazioni (Téma a variace). Začal s ženským portrétem, transformoval ho, hledaje různé myšlenkové zarámování. Okolo roku 1966 série již obsahovala 299 variací. Dnes už jich je přes 400.Fornasetti book T V 8

Tou zobrazovanou nadčasovou tváří je portrét Liny Cavalieri, operní zpěvačky, žijící na přelomu 19. a 20. století, která byla považována za nejkrásnější ženu světa. Piero také nebyl ani tak fascinován jejím hlasem, jako právě uměleckým šarmem její tváře.

A právě proto, že Piero začínal jako tiskař a tisk miluje, rozhodl se teď vytvořit tuto jedinečnou publikaci. Je unikátní nejen svým obsahem, ale také obálkou, kterou zdobí mosazné matrice vyryté pomocí staré metody leptání. Díky nim je každá kniha originálem, vypadá trochu jinak.

Každá ručně vyrobená kniha v limitované edici 100 kusů obsahuje 100 ilustrací natištěných na bavlněném papíře ručním lisem, je ručně vázaná a doplněná textem tvořeným za použité monotypové typografie.TEV Barnaba tif

Fornasetti Book T V 1s

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.