Část české tvůrčí scény se až do neděle přesune do Mikulova. Tamní zámek bude již tradičně hostit festival uměleckého designu Křehký Mikulov, za kterým stojí tým galerie Křehký. Ten má na svědomí i největší tuzemskou přehlídku designu Designblok a ocenění Czech Grand Design.

V premiéře se zde představí mimo jiné dílo, které pro zmíněnou galerii vytvořilo duo tvořené produktovou designérkou Klárou Šumovou a ilustrátorem Michalem Bačákem. Svůj koncept inspirovaný náboženskou tématikou představí v kapli mikulovského zámku.

Festivalu se účastní i zahraniční hosté. Rakouská galerie Rauminhalt představí novinky od rakouského tvůrce Patricka Rampelotta. K vidění od něj budou rozložité lustry a dekorativní totemy. Na seznamu vystavovatelů je i bratislavská galerie Kabinet.

Podtitul letošního ročníku se stal lov a les. Tématicky laděný interiér vytvořilo architektonické studio H3T architekti. Soubor lesního skla představí designér Jiří Pelcl a nebudou chybět ani novinky od Lucie Miklošové, Barbory Moravové nebo masivní šperky od Markéty Kratochvílové, čertvé držitelky ocenění Czech Grand Design pro nejlepší šperk.

Festival Křehký Mikulov potrvá od 26. do 28. května.