V Americe se říká, že i Italové mají právo nevypovídat, ale kvůli svému temperamentu ho jen stěží dokážou využít. Něco na tom asi bude. S Pierem Gandinim (54) jsme se původně sešli jen na krátký rozhovor k příležitosti návštěvy francouzského designéra Philippa Starcka v Praze. Nakonec jsme společně v centrále české interiérové firmy Konsepti strávili několik hodin. A bavili se o definici luxusu, budoucnosti řemesel i tom, proč Piero nebyl zrovna považován za ideálního adepta na převzetí firmy, která se za 55 let vyprofilovala jako jeden z nejvýraznějších výrobců světel na světě. "Byl jsem mladý, divoký a hloupý," říká muž, který strávil více než půl století po boku těch největších designérů naší doby.

Vzpomínáte si ještě na vaše první setkání s Philippem Starckem?

Bylo to někdy počátkem roku 1988. Žil jsem tehdy v Německu, kam mě poslali rodiče, protože jsem byl velmi složitý. Odmítal jsem chodit do školy, neustále jsem měl nějaké potíže, pořád jsem se rval a obklopoval se špatnými lidmi.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.