Pasta Oner, který ve známost vešel coby graffiti umělec, který později doplnil svou tvorbu o malbu a sochu, byl při navrhování lampy inspirován historií, lehkostí i ženskou postavou.

Tyto motivy mohou evokovat secesní estetiku, typickou pro konec 19. století. Právě tehdy, v roce 1898 byla založena značka Lampe Berger. Katalytické lampy měly za účel desinfikovat vzduch v nemocnicích, ale rychle po nich začala toužit evropská smetánka. Lampe Berger se totiž mohly pochlubit nejen vytříbeným designem, ale také vytříbenou parfemací. Dodnes pracují pro značku parfuméři, kteří mají za úkol vyvíjet nové vůně s ohledem na specifickou technickou povahu spojenou s katalytickým spalováním lamp.

Pablo Picasso ji nazýval "nejvíce inteligentní vůní", Cocteau používal Lampe Berger pro odstranění zápachu opia, které kouřil. Řada lamp od Lampe Berger patří mezi cenné sběratelské kousky, protože se jednalo o díla umělců v limitovaných edicích. Nejinak je to s lampou od Pasty Onera, které bylo vyrobeno pouze 200 kusů.