Vyzkoušejte naše tipy na klasické české párky v rohlíku a americké hot dogy, které jsou neodmyslitelnou součástí tamních sportovních utkání.  

NAŠE MASO

V řeznictví Naše maso se rozhodli dělat radost zákazníkům, kteří nemají moc času, ale o to větší mají hlad. A tak si můžete v obchodě Pasáž, který k podniku patří, v rychlosti vybrat ze tří druhů – jemného, debrecínského nebo hovězího, a nechat si jej dochutit hořčicí či kečupem. Radek Chaloupka z Našeho masa říká: "Myslíme si, že v jednoduchosti je krása a obyčejný párek v rohlíku ve stoprocentní kvalitě nejen zasytí, ale i potěší."

jidlo do ruky parek fr 1 of 1

MR. HOT DOG

V holešovickém podniku si přijdou na své milovníci amerických hot dogů. Mr. Hot Dog se na tyto vydatné pochoutky přímo specializuje. V nabídce najdete standardně vepřovo-hovězí nebo čistě hovězí párky. "Čas od času se dostaneme k zajímavému masu, a to si pak plníme střívko přímo u nás, naposledy vepřovým a jehněčím. Máme ale taky párek sójový," říká o pestré nabídce masa zakladatel a majitel podniku Tomáš Oujezdský. V Mr. Hot Dog si můžete vybírat z již připravených druhů, nebo si vytvořit svůj vlastní z řady přísad.  

Processed with VSCO with g3 preset

SWEET AND PEPPER DAYS

Při otvírání rodinného bistra Sweet and Pepper Days se majitelé rozhodli připravovat produkt, který tehdy nebyl v Praze tak častý. Přestože nabídka bistra se tematicky obměňuje, Cheddar Hot Dog zůstává. "Jelikož byl první v naší nabídce a získal si obrovský ohlas, je naším milovaným evergreenem," říká za rodinný tým Veronika Mušková, která za úspěchem pokrmu vidí kvalitu surovin a jednoduchost v kombinaci chutí. "Smažená cibulka, sýr čedar, párek s domácí majonézou, hořčicí a kečupem v domácí máslové briošce je jednoduše nejoblíbenější kombinace," dodává.

cheddar hot dog  

IKEA

Do IKEA se rozhodně nejezdí jen kvůli nábytku a hezky naaranžovaným pokojům. Jezdí se tam kvůli jídlu. A to dost často. Nemáme teď na mysli deset švédských masových kuliček s kaší a brusinkami. My mluvíme o "ikeáckém" hot dogu za dvanáct korun. A ačkoliv se nejedná o michelinskou pochoutku, zážitek, který si prožijete po zakoupení párku, je k nezaplacení. V IKEA si totiž můžete zahrát na majitele pouličního stánku s jídlem a sami si na párek natočit hořčici či kečup, a to v jakémkoliv množství a do libovolného obrazce.

ikea hot dog francis storr

STÁNEK NA NÁMĚSTÍ MÍRU

Párky v rohlíku od Ladislava Červeného patří mezi pražský street food, pro který se často jezdí klidně i přes půl města. Tradiční pouliční vozík, ze kterého párky vydávají, poznáte už z dálky, protože se kolem tvoří fronty. Hot dogy na Náměstí míru nejsou amerického typu, ale ty klasické české. Za dvacet korun tak na Vinohradech seženete párek v rozehřátém křupavém rohlíku, který si můžete dochutit hořčicí či kečupem několika druhů.

ladislav cerveny
Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.