Vyzkoušejte naše tipy na klasické české párky v rohlíku a americké hot dogy, které jsou neodmyslitelnou součástí tamních sportovních utkání.  

NAŠE MASO

V řeznictví Naše maso se rozhodli dělat radost zákazníkům, kteří nemají moc času, ale o to větší mají hlad. A tak si můžete v obchodě Pasáž, který k podniku patří, v rychlosti vybrat ze tří druhů – jemného, debrecínského nebo hovězího, a nechat si jej dochutit hořčicí či kečupem. Radek Chaloupka z Našeho masa říká: "Myslíme si, že v jednoduchosti je krása a obyčejný párek v rohlíku ve stoprocentní kvalitě nejen zasytí, ale i potěší."

jidlo do ruky parek fr 1 of 1

MR. HOT DOG

V holešovickém podniku si přijdou na své milovníci amerických hot dogů. Mr. Hot Dog se na tyto vydatné pochoutky přímo specializuje. V nabídce najdete standardně vepřovo-hovězí nebo čistě hovězí párky. "Čas od času se dostaneme k zajímavému masu, a to si pak plníme střívko přímo u nás, naposledy vepřovým a jehněčím. Máme ale taky párek sójový," říká o pestré nabídce masa zakladatel a majitel podniku Tomáš Oujezdský. V Mr. Hot Dog si můžete vybírat z již připravených druhů, nebo si vytvořit svůj vlastní z řady přísad.  

Processed with VSCO with g3 preset

SWEET AND PEPPER DAYS

Při otvírání rodinného bistra Sweet and Pepper Days se majitelé rozhodli připravovat produkt, který tehdy nebyl v Praze tak častý. Přestože nabídka bistra se tematicky obměňuje, Cheddar Hot Dog zůstává. "Jelikož byl první v naší nabídce a získal si obrovský ohlas, je naším milovaným evergreenem," říká za rodinný tým Veronika Mušková, která za úspěchem pokrmu vidí kvalitu surovin a jednoduchost v kombinaci chutí. "Smažená cibulka, sýr čedar, párek s domácí majonézou, hořčicí a kečupem v domácí máslové briošce je jednoduše nejoblíbenější kombinace," dodává.

cheddar hot dog  

IKEA

Do IKEA se rozhodně nejezdí jen kvůli nábytku a hezky naaranžovaným pokojům. Jezdí se tam kvůli jídlu. A to dost často. Nemáme teď na mysli deset švédských masových kuliček s kaší a brusinkami. My mluvíme o "ikeáckém" hot dogu za dvanáct korun. A ačkoliv se nejedná o michelinskou pochoutku, zážitek, který si prožijete po zakoupení párku, je k nezaplacení. V IKEA si totiž můžete zahrát na majitele pouličního stánku s jídlem a sami si na párek natočit hořčici či kečup, a to v jakémkoliv množství a do libovolného obrazce.

ikea hot dog francis storr

STÁNEK NA NÁMĚSTÍ MÍRU

Párky v rohlíku od Ladislava Červeného patří mezi pražský street food, pro který se často jezdí klidně i přes půl města. Tradiční pouliční vozík, ze kterého párky vydávají, poznáte už z dálky, protože se kolem tvoří fronty. Hot dogy na Náměstí míru nejsou amerického typu, ale ty klasické české. Za dvacet korun tak na Vinohradech seženete párek v rozehřátém křupavém rohlíku, který si můžete dochutit hořčicí či kečupem několika druhů.

ladislav cerveny

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.