Počet zákroků v oblasti dermatologie a plastických operací stoupá. Podle červnového reportu International Society of Aesthetic Plastic Surgery bylo v roce 2016 celosvětově provedeno přes 23 milionů zákroků, což je o devět procent víc než za rok 2015. 

Mezi nejoblíbenější chirurgické zákroky patří tradičně plastika prsou. Loni jich bylo provedeno přes tři miliony. Oblíbené jsou také liposukce nebo nechirurgické zákroky, kam patří například injekce botulotoxinu nebo kyseliny hyaluronové, které klienti podstoupili ve více jak osmi milionech případech.

Největší zájem o estetickou medicínu je stále ve Spojených státech amerických, kde zákroky za minulý rok tvoří téměř pětinu celosvětového čísla. Mezi země, kde si lidé nechávají dělat nejvíce plastik, je kromě USA i Brazílie, Japonsko, Itálie a Mexiko. V Itálii jsou nejčastěji prováděny injekce kyseliny hyaluronové, ve zbylých čtyřech zemích vévodí botox. Dohromady pak klienti z těchto zemí zastanou přes 40 procent všech estetických a plastických operací.

Česká republika v reportu ISAPS nefiguruje, ale i u nás zájem o plastické operace roste. Podle statistik portálu Estheticon, který informuje o tuzemské estetické medicíně, Češi nejčastěji podstupují augmentaci prsou, operaci břicha, nosu, očních víček a intimních partií. Největší zájem o plastické operace mají v Česku lidé ve věku mezi dvacátým pátým a čtyřicátým čtvrtým rokem. Klientelu u nás pak ze tří čtvrtin tvoří ženy.