Nový kalendář Pirelli je produktem tříčlenného britského týmu. Kromě fotografa Tima Walkera, se na jeho vzniku podíleli i nově jmenovaný šéfredaktor britského Vogue Edward Enninful a scénografka Shona Heathová. Ti se jako první v padesátileté historii kalendáře rozhodli před objektiv postavit pouze černošské osobnosti.

Tématem focení, které proběhlo v Londýně, byla Alenka v říši divů. Ačkoli v módním světě nepatří k těm nejoriginálnějším, jeho zpracování zmíněnou trojicí stojí za to. Výsledné fotografie jsou plné extravagantních kostýmů, super vysokých bot a barevných klobouků. Je vidět, že Pirelli pomalu ustupuje od nahoty, a dává tvůrcům kalendářů stále větší volnost.

Autoři také letos do obsazení nezařadili jen modelky, jak tomu v předchozích edicích většinou bývalo. Na stránkách kalendáře se kromě Slick Woods, Ducki Thot a Naomi Campbell objeví i oscarové herečky Lupita Nyong’o a Whoopi Goldberg, hudební producent a rapper Sean "Diddy" Combs či americká televizní osobnost RuPaul.

Kalendáře italského výrobce pneumatik vznikají již od roku 1964 jako dárky VIP klientům značky. V minulosti pro Pirelli fotili Annie Leibovitz, Peter Lindbergh či Karl Lagerfeld. Z českých osobností se na stránkách kalendáře objevily například Karolína Kurková či Petra Němcová.

Chcete náhlednout do zákulisí a vidět, jak kalendář vznikal? Mrkněte na video:

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.