Odstíny fialové provázely amerického zpěváka, herce, producenta a tanečníka celou jeho kariérou. Ikonickým momentem byla pro "jeho" barvu osmdesátá léta, kdy si Prince zahrál v kvazibiografickém muzikálním filmu Purple Rain, ke kterému složil hudbu a dostal za ni Oscara. Kromě jeho fialových kostýmů se divákům vryla do paměti především stejnojmenná píseň ze zmíněného filmu, která se dostala na přední příčky mezinárodních hudebních žebříčků.

"Fialová barva byla s Princem vždy spojována. Je to úžasný způsob, jak zajistit budoucnost jeho odkazu," říká o nové Love Symbol #2 Troy Carter z týmu, který pomáhá spravovat Princovy pozůstalosti.

Jednou z konkrétních inspirací bylo pro firmu Pantone také piano značky Yamaha, které si Prince nechal udělat na přání pro své loňské turné. Zmíněný výrobce dostal za úkol zhotovit nástroj ve stejné barvě, jakou měl umělcův gauč. Zahrát si na něj před publikem stihl Prince už jen jednou.

 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.