"We choose to go to the Moon, not because it is easy, but because it is hard." Bez několika málo týdnů je to přesně 55 let, co tehdejší prezident USA John F. Kennedy pronesl na fotbalovém stadionu Riceovy univerzity svůj legendární projev o tom, že se Američané rozhodli dobýt Měsíc ne proto, že je to snadné, ale proto, že je to obtížné.

Ani my v redakci nemáme strach z výzev! Na meziplanetární, anebo dokonce mimogalaktické expedice nám však bohužel už v tomto roce nezbyl rozpočet. A tak jsme se za hvězdami museli vydat do Londýna. Naštěstí tam švýcarská hodinářská společnost Omega právě slavila 60. výročí svého legendárního modelu Speedmaster a při té příležitosti pozvala na večeři do muzea moderního umění Tate Modern astronauta Buzze Aldrina. Poslední žijící muž, který vstoupil na povrch Měsíce, o ctižádost nepřišel ani ve svých 87 letech. Poté, co se nám pochlubil svým albem vesmírných fotografií, se rozloučil slovy: "Jako kluk jsem snil o tom, že ze mě jednoho dne bude hráč amerického fotbalu. Nakonec jsem pilotoval stíhačky během korejské války, procházel se po Měsíci a teď vymýšlím, jak dobýt Mars. Řekněte sami, existuje lepší doba k životu než právě tahle?!"

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.