Malá Cessna kreslí na rezavou pláň pod sebou ostré stíny, o několik okamžiků později ji rozkymácí horký africký vzduch. Na zemi na ni čeká úzký pruh udusané hlíny a štěrku. A také osamocený zebří hřebec, který se rozhodl, že místo hledání svého stáda bude raději měřit síly s přistávajícím strojem. Pelášící zebra v těsné blízkosti letadla je první obrázek, který se naší osmičlenné posádce vryje do paměti. Netušíme ještě, že takových výjevů se nám v následujících dnech do paměti zapíšou desítky.

Máme za sebou cestu z Nairobi, hlavního města Keni − jedné z nejbohatších a relativně stabilních zemí ve východní Africe. Keňa přitom nemá zlato ani plyn, ani diamanty. Jediný dar, který prozřetelnost zemi přeťaté rovníkem dala, jsou zvířata. Stejně jako většina návštěvníků tak chceme vidět hlavně "velkou pětku" − lva, slona, buvola, nosorožce a leoparda.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.