Jacques-Yves Cousteau se chtěl původně stát pilotem a vznášet se vysoko nad zemí, zranění po autonehodě ho ale přikovalo k zemi. Až vynález akvalungu, na němž se podílel, mu dal znovu možnost zažít stav beztíže. Jen hluboko pod mořem.

Stal se námořníkem, objevitelem, který díky filmům a dokumentům jako první přenesl fascinující podmořský svět do obýváků po celém světě. Kdo jako dítě s otevřenou pusou nesledoval dobrodružné výpravy lodě Calypso? Vozila si s sebou žlutou miniponorku! A helikoptéru! Kapitán a posádka nosili legrační červené čepice a v pravidelných intervalech se nořili do mořských hlubin na těch nejkrásnějších a nejnebezpečnějších místech planety.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.