Věřili byste, že elegantní dáma, která svým stylem strčí do kapsy i o generace mladší ženy, oslaví 9. září 92. narozeniny? Dokumentaristka Olga Sommerová přináší odraz vzpomínek umělkyně i klíčové momenty její cesty provázané s dějinami minulého století. 

Snímek Červená získal velký divácký ohlas v rámci své předpremiéry v Karlových Varech. Možná také proto, že pěvkyně se režisérce úplně otevřela a ve filmu mluví nejen o útrapách, které zažila během nacistické a komunistické diktatury, ale nechybí jí ani humor či nadhled.

Ačkoliv Soňa Červená strávila 30 let svého života v emigraci, během které zpívala v La Scale, v pařížské Velké opeře, San Franciscu, San Diegu, Los Angeles, Římě a dalších metropolích, stále hovoří bezchybnou češtinou.

O jejím šarmu se také mohli přesvědčit čtenáři magazínu Proč ne?!, když se v roce 2011 stala jeho "cover star", a také hvězdou módní story.

Film o Soně Červené můžete sledovat od 7. září, vstupuje do kin dva dny před jejími narozeninami. Až do 13. září potrvá také po kinech Týden se Soňou Červenou, kdy dokument můžete zhlédnout v 19 kinech v nejrůznějších českých městech. 

Na trailer se však můžete podívat už teď: