Česká modelingová scéna má nové nadějné přírůstky. Vítězi 26. ročníku modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pro Českou republiku se stali Leontýna Šiřinová a Václav Chvojka (na úvodní fotce vlevo). Ve slovenském finále pak zvítězili Nataša Košťová a Matúš Gašparík (vpravo).

Finálový večer prestižní soutěže, ze které vzešly i supermodelky jako Cindy Crawford či Gisele Bündchen, se již tradičně konal ve Španělském sále Pražského hradu. Čtyřiadvacet finalistů představilo modely značek jako Tom Ford, Vivienne Westwood, Bottega Veneta či Valentino z portfolia společnosti Luxury Brand Management.

Trému finalistů a napětí v sále úspěšně rozptylovalo hudební trio Tros discotequos ve složení Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Za jejich doprovodu se na mole kromě finalistů prošly i úspěšné české a slovenské modelky, které jsou se soutěží spojeny. Nechyběla tak loňská vítězka soutěže Jana Tvrdíková či její předchůdkyně Eva Klímková, ale ani mezinárodní modelingové hvězdy s Denisovou Dvořákovou, Michaelou Kociánovou a Lindou Vojtovou v čele.

Další velká zkouška čeká české a slovenské vítěze na světovém finále, které se tentokrát koná v Miláně. Laťka je zejména pro české finalisty přitom posazena hodně vysoko, vítězkami posledních ročníků se staly právě začínající modelky z Česka - Eva Klímková, Bára Podzimková a naposledy Jana Tvrdíková.