Miro Sabo se v kolekci na příští jaro a léto zamýšlí nad potřebami moderní ženy a udržitelností svých kolekcí. Při přípravě modelů použil vedle luxusních látek také zbytky materiálů ze svého ateliéru, které doplnil křišťály Preciosa. 

"Část kolekce tvoří oděvy namíchané někdy i z deseti různých typů látek, zbytek je z hedvábného dupionu, hedvábného sametu nebo oblíbené košiloviny a lnu. Tato myšlenka mi umožnila kombinovat zdánlivě nesourodé materiály, barvy a tvary což mě velmi baví a chtěl bych v tom nadále experimentovat. V kolekci je také vidět inspirace historií a italskou renesancí, která moji tvorbu do značné míry determinuje dlouhodobě," vysvětluje.

Luxusní látky a tradiční český křišťál propojil Sabo mimo jiné i technikou patchworku z odstřižků ze svého ateliéru a kombinací různých odstínů a tvarů skla v rámci jednoho modelu.

"Při tvorbě kolekcí vzniká velké množství odpadu. Jsou to například větší nebo menší odstřižky látek. Využil jsem tedy to, co by jinak skončilo bez užitku, a propojil to s novými materiály, které jsem spojil do sofistikovaných tvarů. Ty se neobejdou bez kvality řemeslného zpracování a ruční práce," popisuje Miro Sabo. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.