Svůj poslední počin považuje sama návrhářka za vrchol své tvorby. Ačkoliv řada 21 slavnostních šatů byla představena v rámci jarní a letní kolekce na příští rok, nepodléhá žádné sezoně. Je ale logickým vyústěním způsobu práce, ke kterému Zuzana Kubíčková od začátku svého působení směřuje: k velmi preciznímu zpracování z exkluzivních materiálů. Ty pochází z italské rodinné manufaktury Ricamficio Paolo, která dodává látky pro věhlasné světové módní domy jako je Dior, Chloé, Burberry, Miu Miu a podobně.

Jednotlivé šaty pak designérka a její tým dlouhé týdny ručně zdobí, také proto je každý kus kolekce téměř neopakovatelný. Nejpracnější bylo vytvořit dlouhé šaty s květinovými aplikacemi, kde měl každý květ odlišné barevné provedení. Vznik této róby trval 60 hodin.

"Vždy jsem toužila zpracovat květinovou inspiraci. Ale měla jsem o tom své představy - chtěla jsem mimořádnost a originalitu každého květu přenést i do své kolekce. Inspiruje mě práce starých mistrů a tradiční řemeslné postupy. Současně jsou pro mou tvorbu do jisté míry typické šaty pro mimořádnou příležitost – to je dáno tím, že se věnuji především individuální zakázkové tvorbě. Mé zákaznice si většinou přejí šaty výjimečné, osobní a současně uvažují prakticky a chtějí, aby šaty byly nadčasové," popsala vznik kolekce Secret Garden sama návrhářka. 

Jedinečnost modelů, která jde ruku v ruce s nákladným a časově náročným detailním propracováním, je v kolekci Secret Garden dovedena do maxima. Přehlídka v hotelu International se i z toho důvodu uskutečnila ve stylu "see now, buy now" a zákaznice, které si šaty na místě vybraly, si je zde mohly rovnou pořídit. Současně bylo díky online přenosu možné sledovat přehlídku v reálném čase prakticky odkudkoli.