Jedná se o poměrně převratnou záležitost, protože pod Kering a LVMH spadá většina nejvýznamnější fashion domů dneška. Namátkou je to třeba Christian Dior, Alexander McQueen, Saint Laurent, Gucci, Stella McCartney, Balenciaga, Louis Vuitton, Givenchy, Céline, Fendi i Marc Jacobs.

Odteď by žádná z těchto módních značek neměla najmout modelku, která nosí velikost 0. Ta odpovídá evropské 32, přitom v průměru nosí ženy spíš velikost 40.

Už v roce 2015 se ale ve Francii spolupráce s vyzáblými modelkami omezila: směly se najmout pouze v případě, že přinesly potvrzení od lékaře, že jsou zdravé vzhledem ke svému věku a stavbě těla.

Henri Pinault, který je šéfem firmy Kering vydal prohlášení, ve kterém přizval i ostatní módní značky, aby si z takové novinky vzaly příklad. Kromě Francie jsou příliš štíhlé modelky nežádoucí už od roku 2013 také v Izraeli, zatímco třeba Itálie či Španělsko vydaly v tomto ohledu pouze doporučení. Rozhodnutí ale nechávají už na módních domech samotných.

Kering a LVMH slibují, že celosvětově práci nabídnou pouze zdravým modelkám, které předloží lékařskou zprávu už půl roku před plánovaným focením nebo přehlídkou, během kterých by měl být k dispozici také psycholog.