Jedná se o poměrně převratnou záležitost, protože pod Kering a LVMH spadá většina nejvýznamnější fashion domů dneška. Namátkou je to třeba Christian Dior, Alexander McQueen, Saint Laurent, Gucci, Stella McCartney, Balenciaga, Louis Vuitton, Givenchy, Céline, Fendi i Marc Jacobs.

Odteď by žádná z těchto módních značek neměla najmout modelku, která nosí velikost 0. Ta odpovídá evropské 32, přitom v průměru nosí ženy spíš velikost 40.

Už v roce 2015 se ale ve Francii spolupráce s vyzáblými modelkami omezila: směly se najmout pouze v případě, že přinesly potvrzení od lékaře, že jsou zdravé vzhledem ke svému věku a stavbě těla.

Henri Pinault, který je šéfem firmy Kering vydal prohlášení, ve kterém přizval i ostatní módní značky, aby si z takové novinky vzaly příklad. Kromě Francie jsou příliš štíhlé modelky nežádoucí už od roku 2013 také v Izraeli, zatímco třeba Itálie či Španělsko vydaly v tomto ohledu pouze doporučení. Rozhodnutí ale nechávají už na módních domech samotných.

Kering a LVMH slibují, že celosvětově práci nabídnou pouze zdravým modelkám, které předloží lékařskou zprávu už půl roku před plánovaným focením nebo přehlídkou, během kterých by měl být k dispozici také psycholog.

 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.