Do Prahy přiletěl ​​Pavlo Schtakleff z Londýna na pouhých 24 hodin. Stihl slavnostně zahájit zmíněnou výstavu, a ještě předtím si našel chvíli na rozhovor pro magazín PROČ NE?! Z prostoru galerie Praguekabinet, který provozuje Gabriela Pecićova (společně na úvodní fotce), byl Pavlo nadšený. Líbí se mu, že jsou zde objekty vystaveny tak, že společně tvoří harmonický celek.

Značka Sé, kterou Pavlo založil před deseti lety, se vyznačuje nadčasovou estetikou a hravostí. Už v roce 2007 s ní měl její zakladatel a ředitel jasný cíl: Chtěl dosáhnout půvabu a kvality nábytku 20. století, a vytvořit tak dynamický a inovativní brand ve světě současného luxusního designu.

Pravidelně proto také spolupracuje s renomovanými designéry, kteří pro ni vždy vytvoří specifickou kolekci. Tu první navrhl Francouz Damien Langlois-Meurinne, za Kolekcí II stojí Španěl Jaime Hayone a Kolekci III vytvořila slovinská designérka Nika Zupanc. 

Nechcete v budoucnu spolupracovat také s nějakým českým designérem?

To je skvělý nápad! Vážně, viděl jsem práce některých vašich tvůrců a jsou velmi dobré. Jenže teď už máme naplánovanou kolekci s designérem z Los Angeles. Co není ale může být. Když jsem byl v Praze před lety na prázdninách, také jsem si nedokázal představit, že tu jednou budeme vystavovat v galerii a bum, jsme tu v úžasném prostředí Praguekabinetu. 

Co znamená název značky Sé?

Kromě toho, že ve španělštině je to "já vím", chtěli jsme, aby název vypadal krásně. A tohle se nám líbilo napsané. Název měl ztělesňovat všechno, co představuje: Design, který je čistý, ikonický, ale zároveň smyslný.

Kdybych si měla pořídit jediný kus nábytku od vás, který by to měl být?

Přece ten, který se vám nejvíc líbí. Který to je?

Stay Daybed od Niky Zupanc.

Ta lenoška je úžasná, viďte? Když jsme Nice zadávali tuto kolekci, seděli jsme spolu a hýřili nejrůznějšími nápady. Tehdy jsem zrovna sledoval seriál Mad Men, kde se mi strašně líbila atmosféra a příležitosti, které si dřív lidé dokázali vytvořit. Jako že se hezky obléknete jen proto, že se chystáte ke známým na koktejl. Dnes už nic takového neděláme, pravděpodobně si nebudete brát večerní šaty, když půjdete na návštěvu ke kamarádům. Kolekce od Niky měla vzbudit dojem takového domácího luxusu.

Kolik kusů obsahuje každá kolekce?

Jedná se o 20 až 25 kusů. Díky tomuto počtu může designér vytvořit jakýsi vlastní kód a identitu. I když během procesu navrhování s designérem komunikujeme o tom, jak by daná kolekce měla vypadat, snažíme se mu nechat volné pole působení.

Pojetí luxusu se hodně změnilo, dotklo se to i vaší značky?

Když jsme před deseti lety začínali, lidé hodně utráceli a moc o tom nepřemýšleli. Nyní jsou mnohem pečlivější, zajímá je, kde je zboží, které si pořizují, vyrobeno, a tak dále. Naši zákazníci si přejí pořizovat si objekty, které se časem stanou rodinným dědictvím, což jim ty od Sé perfektně umožňují.

Výstavu Sé Salon, která oslavuje spolupráci mezi Praguekabinetem a značkou Sé, můžete vidět na adrese Plátneřská 13, Praha 1.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.