Během zahájení výstavy The Art of Shoes se v Praze s Manolem Blahnikem setkal kdekdo. Přesto se nebojíme říct, že je náš rozhovor v něčem exkluzivní. O botách, které navrhuje a stále se vlastnoručně podílí na jejich výrobě, jsme s ním totiž mluvili jen minimálně. 

Rozpovídal se o svých závislostech (řekněme, že na filmech), o svých slabostech (mezi které můžeme zařadit Evu Herzigovou i vodku), o svých názorech na dnešní dobu i své lásce k lidem.

"Žiju sám, protože nemůžu vystát děti a nemůžu vystát ani lidi. Miluji jen svoje psy. Beru si je z útulku. Mám celkem pět psů a brzy dostanu dalšího," svěřil se například. Navíc co se psů týče, rozhodně netrvá na dokonalosti, a na čistokrevnosti už vůbec ne. "Nedokážu je ani popsat. Jeden je z poloviny labrador, a z poloviny něco jiného. Další je pitbull dutch shepherd, speciálně vyšlechtěné bojové plemeno, což je podle mě strašné. Právě proto, co dokážou lidi udělat zvířatům, je nemám rád."

Co dalšího na sebe Manolo Blahnik prozradil, zjistíte v novém PROČ NE?!, které je v Hospodářských novinách k dispozici jen dnes. Na střípky z Manolovy návštěvy Prahy i ze samotného rozhovoru a focení se můžete podívat zde: