Sofya sice pochází z Kazachstánu, ale dlouhodobě žije a tvoří v Praze, a její tvorba se objevila na pánském fashion weeku v Miláně i na týdnu módy v Tel Avivu. Spolupracovala jak s izraelskými návrháři Muslin Brothers, tak s malajským designérem Motem Guem. Kolaboraci uvedli společně v milánském Armani Teatro, kde se setkali i s Giorgiem Armanim.

"Moto Guo mě oslovil v létě. O mé tvorbě se dozvěděl tak, že v pařížských ulicích potkal někoho s mým kloboukem na hlavě. Se slovy 'your work is so quirky, same as mine' (tvá práce je tak svéhlavá, podobně jako ta má) jsme se rozhodli následující kolekci na FW17 vytvořit společně. U Mota mě zaujala zábavná a pozitivní energie, která prostupuje jeho práci. Skvěle jsme si rozuměli a během tří měsíců jsem vytvořila kolekci, která seděla k jeho oděvům… Měla jsem dokonce to štěstí se po přehlídce setkat se samotným Giorgiem Armanim, kterého rozveselil točící se propeller na klobouku,“ popisuje celý proces Sofya.

Výjimečný talent Samarevy nadchnul i zpěvačku Roisin Murphy, která si klobouky od Sofye půjčila do svého klipu a měla je na sobě i během pražského vystoupení před dvěma lety v Lucerně.

Hlavní inspirací pro poslední kolekci pak byla dětská svéhlavost, zvídavost, nadšení a vynalézavost. Klobouky jsou vyrobeny z králičí plsti. Jeden z nich má také vrtulku, která se ovládá pomocí malého motůrku na baterku. Dalším modelem je klobouk s obrovským kšiltem zahnutým vzhůru coby jasný atribut rebela s duší dítěte, roztomilý a provokativní zároveň.

Dalším a zřejmě ne posledním úspěchem Sofye pak je účast na 32. ročníku prestižního módního festivalu Ville Noailles v Provence. Porota, které předsedal legendární designér Pierre Hardy, Sofyi zařadila mezi 10 finalistů soutěže, a získala i stříbrnou pozici v kategorii Fashion Accessories.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.