Simona KRAINOVÁ
@simonakrainova

jarvis_59c522ab498e27ac2712fd37.jpeg
Sako: Balenciaga, Pařížská 17; Kalhoty a boty: Diesel Black Gold, Diesel
Foto: Andreas Ortner

Moje jméno se za 28 let mé kariéry stalo značkou, která mě dnes dobře živí." říká o sobě modelka, která na molo poprvé vstoupila v šestnácti letech a objevuje se na nich dodnes. Naposledy na přehlídce Michaela Kováčika v rámci pražského týdne módy. "Návrháři mě vždycky přemluví. Já už jim říkám, že je to blbost, že tam jsou holky pomalu o dvě generace mladší než já. Oni namítají: ,Víš, Símo, když ty si oblečeš ty šaty, tak my je prodáme líp než mladé a začínající modelky.' Je to možná tím, že mám ve svém věku ženské křivky a ostatní ženy si to oblečení dokážou na sobě představit líp než na velmi štíhlé a náctileté modelce," vysvětluje. Na konec kariéry to tedy u ní rozhodně nevypadá. Právě naopak. Uvedla na trh svou vlastní limitovanou kolekci pro značku Pietro Filipi a chystá kolekci i pro značky Tonak a Bepon. "Máma říkala, že jsem byla módou postižený dítě, už když mi byly čtyři. Táta mi musel občas vysvětlit, že realita je někde jinde, ale já o ten skutečný svět nejevila nikdy zájem," vzpomíná na své dětství. Rodiče ji tak chtě nechtě museli do vysněného módního světa pustit. "Bylo jasné, že jsem se pro něj narodila."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.