Gorges du Verdon je jedním z nejhlubších evropských kaňonů, který se nachází na jihu Francie. Právě tohle místo plné zeleně a divokých rostlin vedlo Karla Lagerfelda k tomu, aby navrhl kolekci plnou zelených, žlutých a modrých odstínů. Vodu symbolizovaly plastové klobouky, boty i pláštěnky.

Dvorní návrhář módního domu Chanel chtěl, aby výsledek působil vtipně i elegantně. Takové zřejmě bylo zadání i pro make-up, protože modelky měly oči nalíčené modrými stíny až k obočí a výrazné rty. Celou show zahájila Kaia Gerber, jejíž matka Cindy Crawford seděla v první řadě mezi návštěvníky. 

Ve zmíněný kaňon pak Karl Lagerfeld přeměnil i interiér Grand Palais - naplnil ho stromy a rostlinami a také mnoha vodopády. Opulentní show ale však byla připravena ekologicky. Vodopády totiž zásobovaly samy sebe a veškerá využitá voda pak odtekla zpět do pařížského kanalizačního systému tak, aby byla využita jako zdroj energie nebo zavlažování. Mimochodem, přípravy tohoto prostoru prý zabraly dva měsíce intenzivních prací.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.