Samotná značka byla v Německu založena už v roce 1898, revoluce ale nastala díky požáru v továrně v roce 1930. Jediný materiál, který tehdy zůstal nedotčen, byl lehký stříbrnošedý ohnivzdorný kov. O sedm let později z něj začala firma vyrábět zavadla, která se stala už designovou legendou.

Na výrobu nového kufru je zapotřebí 205 jednotlivých komponentů a více než 90 pracovních úkonů. Přesně za 117 minut je jeden klasický kufr zvaný Topas hotový a připravený opustit továrnu v Kolíně nad Rýnem. 

Kufr od Rimowy vlastní i spousta celebrit a významných osobností módního světa. Odhalují je v rámci výstavy, uspořádané na oslavu 80. výročí výroby hliníkových kufrů.

Módní návrhář Karl Lagerfeld odhaluje svůj kufr na vlastnoručně nafocené fotografii. Účastní se i další známí lidé: režisér David Fincher, šéfredaktorka Carine Roitfeld, umělkyně Anne Imhof, designér Virgil Abloh, podnikatelka Martha Stewart, známý šéfkuchař Massimo Bottura, kurátor Hans Ulrich Obrist, designová skupina AMBUSH, architektka Annabelle Selldorf a DJ a designér Nigo - ti všichni se představí s jejich vlastním příběhem. 

Koncem roku si také v obchodech Rimowa můžete pořídit limitované výroční samolepky. Butik Rimowa se nachází na adrese Pařížská 26, Praha 1.