Samotná značka byla v Německu založena už v roce 1898, revoluce ale nastala díky požáru v továrně v roce 1930. Jediný materiál, který tehdy zůstal nedotčen, byl lehký stříbrnošedý ohnivzdorný kov. O sedm let později z něj začala firma vyrábět zavadla, která se stala už designovou legendou.

Na výrobu nového kufru je zapotřebí 205 jednotlivých komponentů a více než 90 pracovních úkonů. Přesně za 117 minut je jeden klasický kufr zvaný Topas hotový a připravený opustit továrnu v Kolíně nad Rýnem. 

Kufr od Rimowy vlastní i spousta celebrit a významných osobností módního světa. Odhalují je v rámci výstavy, uspořádané na oslavu 80. výročí výroby hliníkových kufrů.

Módní návrhář Karl Lagerfeld odhaluje svůj kufr na vlastnoručně nafocené fotografii. Účastní se i další známí lidé: režisér David Fincher, šéfredaktorka Carine Roitfeld, umělkyně Anne Imhof, designér Virgil Abloh, podnikatelka Martha Stewart, známý šéfkuchař Massimo Bottura, kurátor Hans Ulrich Obrist, designová skupina AMBUSH, architektka Annabelle Selldorf a DJ a designér Nigo - ti všichni se představí s jejich vlastním příběhem. 

Koncem roku si také v obchodech Rimowa můžete pořídit limitované výroční samolepky. Butik Rimowa se nachází na adrese Pařížská 26, Praha 1.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.