Vizuál představuje mladé české designéry, jak spolu zápasí v dortové bitvě. Inspirací mu podle kreativního ředitele Designbloku Jiřího Macka byla groteska. Nápad podle něj odkazuje k radosti i boji, který umělec na své tvůrčí cestě zažívá.

Jídlo se jako téma odrazí ve všech výstavních prostorách a bude se tematicky prolínat celou přehlídkou. "Jídlo je tu myšleno nejen ve smyslu reálné potravy, ale i v širším kontextu smyslových zážitků s ním spojených. Stolování, čas strávený s rodinou a přáteli, jídlo jako spojovatel i zdroj slasti. Potrava pro tělo i srdce," vysvětluje ředitelka Designbloku Jana Zielinski

Mezi zahraničními hosty se představí známý holandský designér Richard Hutten, italský umělec Patrick Rampelotto, rakouské studio chmara.rosinke, které připravilo pop-up instalaci pro švédský módní řetězec COS, a další.

Kromě hlavního prostoru Designbloku v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích, bude akce od 26. do 30. října probíhat také na piazzetě před palácem a v Lapidáriu Národního muzea. Celkem jde o více než 14 tisíc metrů čtverečních výstav, otevřena bude řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.