Vizuál představuje mladé české designéry, jak spolu zápasí v dortové bitvě. Inspirací mu podle kreativního ředitele Designbloku Jiřího Macka byla groteska. Nápad podle něj odkazuje k radosti i boji, který umělec na své tvůrčí cestě zažívá.

Jídlo se jako téma odrazí ve všech výstavních prostorách a bude se tematicky prolínat celou přehlídkou. "Jídlo je tu myšleno nejen ve smyslu reálné potravy, ale i v širším kontextu smyslových zážitků s ním spojených. Stolování, čas strávený s rodinou a přáteli, jídlo jako spojovatel i zdroj slasti. Potrava pro tělo i srdce," vysvětluje ředitelka Designbloku Jana Zielinski

Mezi zahraničními hosty se představí známý holandský designér Richard Hutten, italský umělec Patrick Rampelotto, rakouské studio chmara.rosinke, které připravilo pop-up instalaci pro švédský módní řetězec COS, a další.

Kromě hlavního prostoru Designbloku v Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích, bude akce od 26. do 30. října probíhat také na piazzetě před palácem a v Lapidáriu Národního muzea. Celkem jde o více než 14 tisíc metrů čtverečních výstav, otevřena bude řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.