Ta spoluzaložila značku v roce 2004, tedy ve stejný rok, kdy se na večírku v New Yorku seznámila s Harvey Weinsteinem. V průběhu let pak její módní dům čelil obviněním, že využívá popularity svého vlivného manžela. Harvey Weinstein, který se přátelil s řadou důležitých osobností, včetně Baracka Obamy a Hillary Clinton, prý požádal šéfredaktorku amerického Vogue Annu Wintour, aby mu s propagací Marchesy pomohla.

Jenže producent je teď obviněn nejen ze sexuálního obtěžování řady slavných žen, mezi kterými je Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie, ale také z toho, že nutil herečky nosit šaty od své manželky. Jedním z příkladů je Sienna Miller, která si v roce 2007 zahrála hlavní roli ve filmu Warholka. Produkoval ho Weinstein a herečka se objevila na předávání Zlatých glóbů v róbě Marchesa. 

Poté, co Weinsteinovy skandály prosákly v první polovině října na veřejnost, se údajně zaměstnanci módního domu snaží své posty opustit "jako potápějící se loď", jak bylo naznačeno v jednom z článků britského Daily Mail. Tento měsíc měla Marchesa uvést spolupráci s Helzberg Diamonds, ale tato společnost od kolaborace odstoupila.

Podle několika stylistů hollywoodských celebrit si už žádná z jejich slavných klientek nebude chtít Marchesu obléct. Georgina Chapman by podle nich měla značku přejmenovat, začít úplně od začátku a část výdělků věnovat organizacím, které pomáhají ženám, co zažily sexuální obtěžování.

Vypadá to jako velký pád módního domu, jehož modely na červený koberec nosily třeba Cate Blanchett, Emma Watson, Renee Zellweger, Jennifer Lopez a mnoho dalších.

 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.