Štěstí je prý o to větší, když přijde jako překvapení. A jaké to bylo překvapení, když jednoho zářijového rána u nás v redakci zazvonil telefon a hlas na druhé straně se otázal, zda čistě náhodou nemáme zájem o to, udělat rozhovor s Rogerem Federerem. Čistě náhodou jsme zájem měli. S pravděpodobně nejlepším tenistou všech dob jsme se sešli těsně před zahájením Laver Cupu, týmového turnaje, který Federerova společnost Team8 spolupořádala a jenž letos slavil v pražské O2 areně úspěšnou premiéru. O tenise jsme se však bavili jenom chvíli. Spíš jsme řešili, proč Roger ještě nikdy nebyl na Slovensku, odkud pochází jeho žena Mirka. Bavili jsme se o pocitech vítězství, jež jdou přímo do morku kosti. A rozebírali legendy, které se nepoznají podle toho, jak prožívají vítězství, ale především podle toho, jak se vyrovnávají s prohrami.

S těmi se po dobu své bezmála padesátileté kariéry musel často rvát i Robert Vano, kterému Luděk Staněk v pražské kavárně Cafe-Cafe položil svých 66 otázek. Známý fotograf dnes přesto spokojeně tvrdí, že měl v životě vlastně štěstí: "Osmnáctiletý kluk odněkud ze slovenské vesnice, který nezná rozdíl mezi sezonou a fazonou, se rozhodne, že pojede do Ameriky. A ono se to povede. Celý život jsem dělal, co jsem měl rád, i přesto, že jsem nikdy nic nestudoval. A dneska mám zase štěstí, že jsem vůbec vstal a mohu tady být s vámi."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.