Paříž, New York, Milán, Londýn, Praha a...? Ostrava! Ano, i "ocelové srdce republiky" už má svou fashion akci. Může se vám sice zdát, že móda je to poslední, co průmyslové město zrovna potřebuje, ale to neznáte Denisu Šuster. "Máme tady návrháře i koncovou klientelu, která už nechce za módou dojíždět, a proto pevně věřím, že se i Ostrava může stát fashion metropolí," je přesvědčena organizátorka, kterou jsme potkali ve vítkovické Aule Gong. Právě multifunkční centrum vzniklé vestavbou do původního plynojemu z roku 1924, jež navrhl architekt Josef Pleskot a které bylo v roce 2014 zařazeno mezi top 10 světových staveb, se totiž 10. až 12. listopadu stane dějištěm již třetího ročníku Ostrava Fashion Weekendu. "Jsme v Ostravě zvyklí neustále si stěžovat, že tady nic není a nic nefunguje. A já jsem si jednoduše řekla: ,A dost! Pojďme něco zkusit,'" líčí Šuster impulz, který ji k založení módní akce vedl. Návštěvníci se mohou těšit na kolekce sedmnácti návrhářů, mezi nimiž se objeví například Petra Balvínová, Kateřina Geislerová nebo vycházející hvězdy polské módy Klaudia Markiewiczová či Edyta Jermaczová.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.