Voda v zátoce Portofina na italské Riviéře je průzračně zelená. Na začátek září je překvapivé teplo, sluneční paprsky se odrážejí od bílých přídí luxusních jachet a pastelové fasády rybářských domků obklopujících zátoku se zrcadlí na hladině. Čas tu líně odměřují připlouvající a odplouvající lodě naložené turisty z celého světa, kteří touží na pár hodin ochutnat atmosféru jednoho z klenotů ligurského pobřeží. Vydávají se na procházky po uličkách vydlážděných drobnými černými a bílými oblázky nebo na výstup k hradu Castello Brown a dál, kolem majestátních vil ukrytých kdesi za cypřišovými háji, až k majáku, odkud je vidět jen zelené moře a víc už nic.

Malebné Portofino platilo za jedno z nejkrásnějších míst už v dobách starých Římanů, kteří rybářské osadě dali jméno, a v 50. letech se pak stalo útočištěm filmových hvězd, jimž se omrzelo Saint-Tropez. Od té doby se jeho podoba v podstatě nezměnila. Jen místní obyvatelé, kterých tu žije něco málo přes pět set, se už neživí rybolovem, ale proměnili se v majitele luxusních restaurací a butiků. 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.