Jako by se po aféře Harveyho Weinsteina a tisícovkám příběhů žen, které pod hashtagem #metoo sdílely své zkušenosti ohledně sexuálního obtěžování, začal brát tento problém vážně. Terry Richardson se nálepkou "úchyla" nikdy netajil, klidně se fotil během nejrůznějších intimních praktik a podobně odvážně chtěl snímat kohokoliv, kdo se nechal.

Vydavatelství Condé Nast si ale právě teď nemůže nechat ve svých službách člověka, který modelkám nabízí obálky časopisů výměnou za sex. Ženy, které se před jeho objektivem nechtěly svléknout a nechat se osahávat či zachytit v obscénních pózách, prý neváhal urážet. Richardson, který už nesmí fotit nejen pro Vogue, ale i GQ, Glamour, Vanity Fair či Wired, všechna obvinění popírá. Modelky s ním vždy spaly dobrovolně, nikoho k ničemu nenutil.

Viceprezident Condé Nast James Woolhouse napsal svému managmentu e-mail, ve kterém oznamuje, že s Richardsonem už nebudou spolupracovat, a pokud plánovaná vydání časopisů obsahují jeho fotky, musí být nahrazené něčím jiným. Podle svého mluvčího je Richardson touhle novinkou velmi zklamán, protože "jeho dílo je postaveno právě na sexuálně implicitních obrazech".

Vedení světově proslulých časopisů se k tomuto radikálnímu kroku vůči Richardsonovi rozhodlo údajně poté, co vyšel článek v Sunday Times, který se podivoval nad tím, jak je možné, že muž známý pro tolik sexuálních skandálů, je stále tak vyhledávaným fotografem.

Jednapadesátiletý Richardson se letos v létě oženil se svou asistentkou, čtyřiatřicetiletou Alexandrou Bolotow, se kterou má roční dvojčata. Manželka Richardsona už několikrát vystoupila na jeho obranu, kdy prohlásila, že "dospělé ženy mají nést zodpovědnost samy za sebe".

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.