Prázdniny jsou již dlouho za námi, do Vánoc ještě nějaký ten čas zbývá. To ale neznamená, že nemůžete vyrazit na malou dovolenou. Našli jsme pro vás tři místa, která jsou ideální na prodloužený víkend.

Za vínem: Vinařství Michlovský

Pokud vás to táhne na Moravu, pak nevynechejte jedno z největších českých vinařství, které vede Miloš Michlovský. Ten začal své vinařství budovat hned na začátku 90. let, kdy začal vykupovat malé zanedbané vinice, jejichž majitelé už v pěstování vína nevěřili. Postupně tak Michlovský vystavěl své království, které se nyní rozléhá na 125 hektarech. Část z nich je přitom vyčleněna pro pěstování vína podle zásad ekologického zemědělství. Michlovského specialitou je velmi hustá výsadba révy. Rostliny tak zapouštějí kořeny hluboko do půdy a berou si z ní to nejlepší. Výsledná chuť je pak plnější a výraznější. Nejnověji k vinařství přibyl i vinný bar. Po procházce po vinicích a prohlídce vinných sklepů tak můžete svou návštěvu zakončit právě tady párováním místního vína a sezónního menu. To má na starosti Michlovského syn Filip, který zkušenosti sbíral v sousedním Rakousku mimo jiné v hotelu Kempinski. Nás nejvíce zaujalo například nejnovější Président Cuvée 15 z vlašského ryzlinku nebo místní sekty. Vína si navíc mohou užít i řidiči, protože na zdejším vinařství vyrábějí i speciální nealkoholická vína, po kterých je podle Michlovského stále větší poptávka.

Kontakty: Luční 858, Rakvice, www.michlovsky.com

michlovsky 1A

michlovsky 13

Za relaxem: Mezi plůtky

Tenhle penzion uprostřed beskydské přírody není jen tak ledajaký penzion. Jeho majitelka Daniela Hradilová si dala záležet nejen na citlivé rekonstrukci starého venkovského stavení a moderním minimalistickém interiéru, ale také na programu pro hosty. Kromě procházek po okolí nebo golfu na nedalekém hřišti tak můžete absolvovat v místní kuchyni kurz vaření. Nebo se zavřít do místního vinného sklepa. "Místnosti v hotýlku nejsou recepcí nebo restaurací, ale místy v domě - obývacím pokojem, jídelnou a knihovnou, a fungují jako potkávací prostory pro čtyři oddělené ložnice," upřesňuje majitelka, která se sama chopila návrhu interiérů a celé rekonstrukce. To, že jsou v nabídce pouze čtyři pokoje a nejmladším hostům musí být nejméně dvanáct let, tak zvyšuje šanci na klidný pobyt. Butikový penzion navíc doporučuje jako ideální dovolenkovou destinaci i magazín Vogue Italia.

Kontakty: Čeladná 266, Čeladná, www.meziplutky.cz

03 DuESm v zahradeES Mezi pluEStky c Romana Bennet

11 Suite RodicESe Mezi pluEStky c Romana Bennet

Návrat ke kořenům: Biofarma Košík

Nadchne vás, i když vás třeba doteď ani nenapadlo vyrazit někam, kde chovají prasata, kozy nebo slepice. Jenže je tu dokonalý klid a božské jídlo z ryze lokálních surovin - dokonce vše, co chcete obědvat nebo večeřet, si musíte předem objednat, protože se vaří přesně na počet, aby nic nezbylo. Penzion Tuchom, který na farmě mají, navíc nabízí tři roztomilé pokojíčky, takže můžete i přespat. Interiér připomíná babiččinu chalupu, což je další důvod, proč se tu rychle zapomíná na starosti. Pozemek farmy je obrovský a přístupný, takže se mezi zvířaty můžete volně procházet. Jestliže vám to teď zní jako nuda, uvidíte, že na místě uznáte, že pozorovat malá prasátka je lepší než Netflix. A navíc je to pouhých 40 minut od Prahy.

Kontakty: Tuchom 1, okres Nymburk, www.farmakosik.cz

Processed with VSCO with a5 preset 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.