Jak lze popsat chystaný projekt loftového bydlení, který vzniká na břehu Vltavy nedaleko centra metropole? Je příkladem konverze v architektuře, příležitostí se materiálově rozmáchnout, vyřádit se v otevřeném prostoru a nebát se exhibicionismu. Jmenuje se příznačně Vanguard, a byť loft jako takový není již pár let neznámým termínem ani na českém realitním trhu, zcela jistě je v mnoha ohledech jedinečný.

Kořeny loftového bydlení sahají zhruba do poloviny 20. století, kdy se díky přesunu průmyslové výroby z center velkých měst začaly uvolňovat někdejší tovární haly a sklady, které začali "osidlovat" zejména umělci a bohéma. Lákavé byly nízké ceny za pronájmy, velkorysost prostorů a díky obřím proskleným plochám jejich prosvětlení. Šlo vlastně o z nouze obývané prostory adaptované k novému způsobu využití, z nichž se postupem doby stal žádaný a povětšinou hodně nákladný způsob bydlení.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.