O konci amerického snu se toho v posledních letech ve světových médiích napsalo možná ještě víc než o americkém snu samotném. Přitom ve Spojených státech stále ještě žijí lidé jako Dale Klapmeier. Muž, který tak dlouho snil o létání, až jednoho dne ze stodoly svých rodičů vyhnal krávy a založil v ní se svým bratrem Alanem společnost Cirrus Aircraft. Ta je dnes největším výrobcem pístových letadel na světě a Dale svými čtyřmístnými letouny řad SR20 a SR22 navždy změnil svět privátního letectví. "Naši klienti svá letadla zpravidla používají jako automobily. Létají v nich na schůzky, výlety i dovolené," říká Dale. A dodává: "Ve finále je ale úplně jedno, jaké představy a potřeby vás ke koupi letadla vedly. Jakmile ho jednou vlastníte, budete si s ním chtít ráno zaletět i pro čerstvé mléko do kávy."

Da Vinci kdysi řekl, že když jednou ochutnáte létání, už se nikdy nebudete dívat jinam než do oblak. Co znamená létání pro vás?

V letadle jsem v podstatě vyrůstal. Rodiče si udělali pilotní průkaz, když mi bylo deset let. A létání je dnes obrovská součást toho, kým jsem. Od dětství jsem snil o létání a stavění letadel. Teď je to pro mě především relaxace. A pokaždé, když někam letím a podívám se na přeplněné dálnice pod sebou a všechny ty přebookované aerolinie nad sebou, ptám se sám sebe, proč, sakra, nelétá lidí mnohem víc?

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.