Nedá se tomu vyhnout. Všichni PR manažeři hollywoodských herců pracují přesčas, aby připravili své svěřence na novinářské dotazy o Weinsteinově aféře. Nechtějí je uvést do rozpaků, protože s Harveym Weinsteinem, vlivným producentem obviněným z dlouhodobého sexuálního obtěžování žen, pracovali v posledních letech téměř všichni.

Když se zeptáte Chrise Hemswortha, jedné z největších filmových hvězd současnosti, odpoví upřímně a s rozmyslem. "Je to strašné, strašné. Soucítím se ženami, které si tím musely projít, a obdivuji je za jejich statečnost. Nejvíc ze všeho ale doufám, že už se nic takového v budoucnu nebude opakovat." Slušná, opatrná odpověď. Každý v Hollywoodu okolo jména "Weinstein" našlapuje opatrně.

Kdo si naopak na nějaké chození okolo horké kaše nepotrpí, je Thor − Hemsworthova nejslavnější postava severského boha s dlouhým blonďatým hárem a kouzelným kladivem, který nedávno vtrhl do světových kin ve filmu Thor: Ragnarok. Na rozdíl od některých předchozích "komiksáků" od Marvela působí jako závan čerstvého vzduchu. Za prvé − Thor přišel o své vlasy i o kladivo. Samozřejmě nechybí spousta explozí, záplava vizuálních efektů a stafáž slavných herců v roli superhrdinů, jako jsou Mark Ruffalo coby Hulk, Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange, Tom Hiddleston jako Loki a konečně nováček − Cate Blanchettová jako arcimrcha Hela.

Tím překvapením je ovšem záplava absurdních gagů, přisprostlých hlášek a hudby od Led Zeppelin. Možná to chvílemi celé nedává úplně smysl, ale je to velká zábava. Sázka na celkem neznámého novozélandského režiséra Taiku Waititiho, jenž měl doposud na kontě jen komedii o životě upírů Co děláme v temnotách (2014), se evidentně vyplatila. Thor: Ragnarok, třetí film věnovaný postavě Thora, na filmovém serveru Rotten Tomatoes nasbíral úctyhodných 93 procent. V marvelovském vesmíru konečně vysvitla hvězda naděje.

V novém filmu hrajete opět s Markem Ruffalem, představitelem Hulka. Nescházeli vám ostatní Avengeři?

Ne. Patří jim to. To mají za to, že šli a natočili Captain America: Občanská válka a na nás se vykašlali. Takže jsme si řekli, že za trest uděláme tu nejlepší marvelovku. Nebo alespoň doufám. Pamatuji si, když jsme jezdili po všech tiskovkách k Avengers: Age of Ultron a všichni pořád jen mluvili o připravované Občanské válce, zatímco my s Markem jsme tam seděli jak pecky. Takže dobře jim tak.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.