O snídani u Tiffanyho už nemusíte jen snít. Americké klenotnictví otevřelo v New Yorku ve čtvrtém patře svého vlajkového obchodu na Páté Avenue první kavárnu. V The Blue Box Café se tak úvodní scéna legendárního filmu s Audrey Hepburn alias Holly Golightly, která v černých šatech od Givenchy chodí snídat právě ke slavnému klenotníkovi, stane skutečností. 

Co tu posnídáte? Luxusní servírovanou snídani, jejíž cena začíná na 29 dolarech. Pochutnáte si na kávě nebo čaji, k tomu si dáte ovoce, croissanty nebo vafle. A pokud na sladké moc nejste, můžete si z menu vybrat uzeného lososa, míchaná vejce nebo mezi mileniály oblíbený avokádový toast. K obědu za 39 dolarů zakousnete třeba humra se šťouchaným bramborem, kaviárem a k odpolednímu čaji za 49 dolarů ochutnáte výběr z mnoha druhů pečiva.  

Z interiéru v blankytně modré barvě typické pro šperkařský dům na vás dýchne romantika snímku z šedesátých let. "Prostory jsou zároveň současné i tradiční – to je nový Tiffany & Co.," řekl pro New York Times kreativní ředitel Reed Krakoff, který vedl realizaci kavárny. Ale nejen to, stylovým podnikem se značka snaží zlákat k návštěvě i nákupům zejména mladou generaci mileniálů - stejně jako mnoho dalších velkých tradičních výrobců. 

Tiffany & Co., jehož nejprodávanějším artiklem zůstávají zásnubní prsteny, tak navazuje na záměr, který odstartovala spolupráce se zpěvačkou Lady Gaga. Ta se letos v dubnu stala tváří nové kolekce šperků HardWear. Za stejným účelem značka otevřela také dva nové concept story v Rockefellerově centru a blízko nádraží Grand Central Terminal. 

 The Blue Box Cafe 4