Magazín získal ocenění European Newspaper Award za obálku a rozhovor s Josém Mourinhem. S nejúspěšnějším fotbalovým trenérem současnosti hovořil šéfredaktor magazínu Petr Matějček, fotografie pořídil dlouholetý spolupracovník magazínu David Turecký. Art directorem je Jan Vyhnánek. Slavnostní předání ocenění proběhne 13. května ve Vídni.

"Soutěže jsme se letos zúčastnili poprvé a jsem rád, že porota naši práci ocenila. Rád bych poděkoval všem, kteří se na vydání magazínu podílejí. Čtenářům pak můžu slíbit, že budeme dělat vše pro to, abychom si vysokou kvalitu udrželi i nadále," řekl šéfredaktor magazínu Petr Matějček.

O cenách European Newspaper Award každý rok rozhoduje šestnáctičlenná mezinárodní porota, která hodnotí tištěná i online média. Magazín PROČ NE?! ve své kategorii uspěl v konkurenci magazínů z Německa, Švédska či Velké Británie.

Magazín PROČ NE?! vychází jako lifestylová příloha Hospodářských novin již od roku 2005. Důraz klade na exkluzivní rozhovory a reportáže. Kromě José Mourinha se jen v tomto roce na obálce magazínu objevil tenista Roger Federer, návrhář Manolo Blahnik, moderátor Leoš Mareš či topmodelka Linda Vojtová. Nadcházející číslo magazínu PROČ NE?! s hostující šéfredaktorkou Terezou Maxovou vychází již 7. prosince.

Oceněný rozhovor s Josém Mourinhem si připomeňte zde.

21014204 10155605044801354 8163119541145743489 o