Výstava Slimo 2018 proběhla v Paříži a představila to nejnovější, co se kolem brýlových obroučků právě děje. V první řadě jde tedy o trendy: "Společným prvkem se stává retro hrazda nad nosníkem. Vejčité tvary očnic s hrazdou nesmí chybět snad v žádné kolekci brýlí. Velmi častá je kombinace kovových částí s prvky dřeva, plastu nebo acetát celulózy," popisuje Filip Žilka, který byl na veletrhu omrknout novinky a pohovořit s designéry kolekcí, které jeho optika prodává. 

Možná ještě důležitější než trendy, jsou však technologie. Právě na ty se letošní výstava zaměřila. "Představila vrchol několikaletého úsilí využít v designu brýlí nové technologie, zejména 3D tisk částí nebo dokonce celých brýlí se promítá do množství značek," popisuje Filip.IMG 7230

Jeho osobně nejvíce zaujala kolekce Blake Kuwahara. "V jejich kolekcích je neustále vidět progres a rukopis Blaka. Také byl jmenován na cenu za design jak slunečních, tak dioptrických modelů. Jeho pojetí barev a struktur inspirované barvou dřevěného popela a mramoru je dechberoucí. Dichotomie tvarů, které skládá do jednoho celku, v tom je jeho výjimečné know how."

Filip Žilka se v Paříži potkal s několika věhlasnými designéry brýlí, jako je třeba Alain Mikli, ovšem zasádní byl rozhovor právě s Blakem Kuwaharou: "Pro Blaka jsme nejvýraznější optikou Evropy, takže naše ego málem prasklo," směje se Filip.

Za zmínku však stojí také expozice značky Matsuda, která oslavila své padesátileté výročí obří knihou. "Propojuje vizuál a konkrétní model přírodní scenérií. Kniha je uměleckou definicí celé značky. Nádhera!" Z Filipova nadšení je jasné, že právě značku Matsuda začne v Česku nově zastupovat. Je to japonský design brýlí s velkou dávkou evropského citu pro estetiku, a tak se máme nač těšit.

IMG 7282IMG 7227

 

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.