Historie rodinné sklárny Rückl sahá až do roku 1846. Obnovena byla v roce 1992 podnikatelem a bývalým senátorem Jiřím Rücklem. Firma vyráběla například také cenu pro vítěze Czech Press Photo, České lvy i dárky pro královnu Alžbětu II., papeže Jana Pavla II. či bývalého amerického prezidenta Billa Clintona.

Nový start firmě, která se dostala před časem do konkurzu, umožnila investice Martina Wichterle. Díky němu a novému šéfovi designu Ronymu Pleslovi, momentálně Rückl zažívá velký růst. Výrobky byly skvěle přijaty na nedávném Designbloku, o čemž svědčí ceny v kategorii Nejlepší nový produkt i absolutní Grand vítězství.

Krátce na to se v Železné ulici 20, v nárožním domě z 16. století otevřel flagship store, který chce nabízet produkty, co odkazují na to nejlepší z českých dějin a kultury. Najdete tu třeba vázy Krakatit, karafy Golem, skleničky Amadeus či těžítka Josef K.

Interiér obchodu měl podle architektů ze studia Qarta Architektura respektovat minulost, ale zároveň působit moderně. "Chováme se ke křišťálu jako ke šperku, kdy každý kus má své speciální místo a maximální pozornost zákazníka," říkají.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.