Historie rodinné sklárny Rückl sahá až do roku 1846. Obnovena byla v roce 1992 podnikatelem a bývalým senátorem Jiřím Rücklem. Firma vyráběla například také cenu pro vítěze Czech Press Photo, České lvy i dárky pro královnu Alžbětu II., papeže Jana Pavla II. či bývalého amerického prezidenta Billa Clintona.

Nový start firmě, která se dostala před časem do konkurzu, umožnila investice Martina Wichterle. Díky němu a novému šéfovi designu Ronymu Pleslovi, momentálně Rückl zažívá velký růst. Výrobky byly skvěle přijaty na nedávném Designbloku, o čemž svědčí ceny v kategorii Nejlepší nový produkt i absolutní Grand vítězství.

Krátce na to se v Železné ulici 20, v nárožním domě z 16. století otevřel flagship store, který chce nabízet produkty, co odkazují na to nejlepší z českých dějin a kultury. Najdete tu třeba vázy Krakatit, karafy Golem, skleničky Amadeus či těžítka Josef K.

Interiér obchodu měl podle architektů ze studia Qarta Architektura respektovat minulost, ale zároveň působit moderně. "Chováme se ke křišťálu jako ke šperku, kdy každý kus má své speciální místo a maximální pozornost zákazníka," říkají.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.