Dávám přednost mlčenlivým ženám, které svoji rozkoš prožívají se zjevnou lhostejností, tvrdí hlavní hrdina povídky Dokonalé bezživotí spisovatele Iana McEwana. V ní si zámožný Londýňan jednu takovou milenku pořídí. Přivede si ji domů, stará se o ni, vášnivě se do ní zamiluje a − čtenář promine prozrazení pointy − ze zoufalství ji kvůli její údajné nevěře zabije. Jeho vyvolená ovšem byla celou dobu pouze figurína z výlohy.

Mlčenlivým ženám dával až donedávna přednost i další muž. Není z Londýna, ale z Kalifornie a více než zvrhlého gentlemana připomíná majitele tetovacího salonu. Slabost pro figuríny má ale taky. Pro ty silikonové a určené k − velmi eufemisticky řečeno − "dospělé zábavě". Matthew McMullen je zakladatelem společnosti Abyss Creations, která vyrábí luxusní panny značky RealDoll. McMullen sní o první společnici vybavené umělou inteligencí, jež by dokázala ukojit nejen touhu po dokonalé a vždy dostupné milence, ale která by si s vámi láskyplně povídala. "S tím, jak pokročila technologie a výroba potřebného softwaru i hardwaru se zjednodušila, jsme se odhodlali po téhle cestě vydat," odpověděl nám McMullen v e-mailovém rozhovoru.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.