Pravdy se lidé báli, říká Kateřina Tomišková. Její sestra Michaela, v jejímž bytě na Letné sedíme, ta slova stvrzuje kýváním hlavy. Za okny se míhají ramena jeřábů stavících nové obchodní centrum, strop a police zdobí světla a vázy značky Dechem, kterou Michaela tvoří se svým partnerem Jakubem Janďourkem, a na stole leží několik úhledných papírových škatulek pojmenovaných Štěstí, Nesmrtelnost, Hřích, Touha nebo Vzpomínka. Nevedeme ovšem hlubokou filozofickou debatu, ale bavíme se o čokoládě. Sestry Tomiškovy jí svorně propadly, vlastním výtvorům daly poetická jména a společně se svým projektem Rozbíjím se učí Čechy oceňovat nejen kvalitní ingredience, ale především kvalitní design.

Ona nechtěná Pravda si však cestu do srdcí zákazníků nenašla. "Většina zájemců naši čokoládu kupuje jako dárek a Pravda na ně přece jen byla trochu moc. Občas si ji ale kupovali lidé pracující v justičním prostředí," usmívají se. Důvod, proč se potkáváme, ale není neúspěšná Pravda, ale právě přicházející Svoboda.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.