Všimli jsme si, že na trhu najdete ledacos, ale nenajdete úplně obyčejný, minimalistický kroužek," říká Daniel Pošta v showroomu kombinovaném s dílnou na pražské Letné. Rozhodli se proto oprostit od veškerých ozdob a vytvořili svou první kolekci snubních prstenů jménem Minimal. Tvoří ji dvanáct prstýnků různých tvarů. Ty lze vyrobit v několika odstínech zlata od tradiční žluté po méně obvyklou červenou a v různých texturách. Jednotlivé tvary na sebe navazují a zapadají do sebe, mohou se tak navzájem kombinovat a vrstvit. "Klienti k nám chodí pro zásnubní prsteny, následně pro snubní, pak když se jim narodí první dítě… Mohou si sami poskládat svůj vlastní příběh," dodává Pošta.

Vydávají se tak do neprozkoumaných vod nejen pro sebe, ale i pro své zákazníky. "Je pravda, že zákaznice, jež za námi na začátku přijdou s představou jednoduchého snubního prstenu, se s blížícím datem svatby ,nechají unést' a chtějí po nás nakonec něco zdobnějšího," usmívá se designér. Klasickým briliantům se snaží každopádně vyhýbat, a pokud sahají po diamantech, pak volí surové, upravené pomocí tepla a tlaku do černé, tyrkysové či nazelenalé barvy.

Šperkaři Zoryi jsou zvyklí i na výrobu unikátních snubních prstenů na míru. Podobně jako u krejčího si takový proces vyžádá několik zkoušek a schůzek ohledně výsledné podoby. "Od doby než si odsouhlasíme návrh, trvá výroba šest až osm týdnů. Snažíme se přitom vždy najít pro daný pár symbolický motiv, který by jejich vztah vystihoval. Vyrábíme vždy i model, abychom vyzkoušeli, že na ruce dobře sedí," popisuje Pošta. "Přece jen ho budou nosit celý život."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.