Již od roku 2010 patří několik dní tomu nejlepšímu z české módní scény. Letošní březnová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku (MBPFW) potrvá od 16. do 23. března a nabídne nejen módní přehlídky, ale i řadu doprovodných akcí. Co všechno návštěvníky čeká?

Fashion v paláci

MBPFW již v minulosti sídlil v originálních prostorách všeho druhu. Přehlídky se již konaly ve skateparku, útrobách Strahovského stadionu, zásobovacích garáží obchodního domu Kotva nebo na Právnické fakultě UK. Poprvé se hlavní program pražského fashion weeku odehraje ve velkolepých prostorách Clam-Gallasova paláce. V komnatách barokní budovy se představí podzimní kolekce šestnácti českých a slovenských návrhářů a značek. Přehlídkový blok se koná od 17. do 19. března.

Nebude chybět ani přehlídka studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM a zahraniční host - ukrajinský návrhář Boris Vozianov. Těšit se můžeme i na známá jména, která se na pražský fashion week vrátila. Opět tak uvidíme kolekce Jakuba Polanky, Denisy Nové, Moniky Drápalové a autorského dua Chatty, které svou kolekci představí v rámci charitativního večera pořádaného MBPFW a magazínem PROČ NE?! na podporu Nadace Terezy Maxové dětem. 

Jaká je budoucnost módy?

Kromě přehlídek se v rámci MBPFW koná i řada doprovodných akcí. Po skončení přehlídek proběhne 20. března konference Business Forward Forum, která se tentokrát zaměří na budoucnost módního byznysu. Na volně přístupné akci bude na otázky odpovídat například zakladatel Dutch Fashion Council a Fashion House Maastricht Rachid Naas, zakladatel Footshopu Peter Hajduček a Pavel Cvoliga a Jakub Veselský z Fresh Labels. Kromě nich se o své zkušenosti podělí i Lukáš Žďárský z Vnitroblocku či designérka značky Odivi Iva Burkertová a zástupci tradičních českých značek Tonak a Blažek, Michael Tělecký a Ladislav Blažek.