Petr Vabroušek je neuvěřitelný člověk. Doslova. Uběhl sedm maratonů na sedmi kontinentech během sedmi dnů. Absolvoval extrémní závody v poušti, kde si veškerou vodu a jídlo nesete při běhu na zádech. A pak samozřejmě také ty lehčí závody. Z jeho pohledu. Jako například ty nejtěžší triatlonové ironmany či ultramaratony na světě. A abyste si nemysleli, tohle je ještě ta uvěřitelnější část příběhu. Pak je tady třeba to, že jeho trénink spočívá v tom, že netrénuje, ale běhá rovnou závodní zátěže. Reálně uběhne víc maratonů než většina z jeho soupeřů. Pořád se vám to zdá málo? Dobře, tak ještě jinak − tohle všechno dělá Petr Vabroušek (44) prakticky jako samouk bez trenéra.

Když mu volám, říká, že mám kliku, že jsem ho zastihl, protože má právě půlhodinu, kdy zrovna neplave v bazénu a nevyzvedává děti. Protože, a to je na jeho příběhu nejzajímavější, vedle toho všeho je navíc asi nejvíc rodinný typ, kterého jsme v této rubrice zatím měli. Vzhledem k tomu, že se pohybuje prakticky pouze mezi rodinou a sportem, tento rozhovor proběhl po e-mailu. Takže jdeme na to.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.