Petr Kolář nemá moc času. Vrátil se právě z Karibiku, kde navrhuje další luxusní resort, a mezi jednou poradou a druhou poradou jsme našli volnou půlhodinu. I když je Petr Kolář (51) zjevně pod tlakem, není ve stresu, což je na něm rozhodně příjemné. Sedíme v jeho kanceláři, kde vládne kreativní chaos. Hory papírů, mezi tím pohozená bezdrátová sluchátka Apple, u zdi opřených pár obrazů, mezi nimiž poznávám dva čerstvé kusy od Pasty Onera, momentálně miláčka českých sběratelů. Ano, tady jste u člověka, který maká a který se vyzná.

U vchodu do kanceláře je model původního návrhu smíchovské loděnice, jedné z prvních budov, která Koláře uvedla do povědomí jako odvážného a zajímavého architekta s osobitým stylem. A i když byl pořád pro mnoho lidí "bratr toho Pavla Koláře, který léčí Jágra", postupně se stal jedním z nejmódnějších českých architektů. Jeho pověsti významně přispěl návrh luxusního resortu na Maledivách pro podnikatele Jiřího Šmejce i to, že jeho styl zůstává moderní a nadčasový zároveň. A pokud někdo dokáže naslouchat svým klientům, pak je to Kolář. Mimochodem, dokáže dobře naslouchat i otázkám. Přestože odpovídal většinou stručně a zbytečně neplýtval slovy, bylo jasné, že ví, co chce říct.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.