Velkorysá okna vedoucí až k podlaze nabízejí uklidňující výhledy − z jedné strany na louku plnou jetele, z druhé do borovicového lesa. Právě těsné propojení s přírodou bylo hlavním úmyslem, kterému je v této chatě vše podřízeno. Interiér neruší, naopak dává vyniknout tomu, co je venku.

"Měla jsem nutkavou potřebu nebýt tolik v Praze. Vždycky jsem snila o chatě, protože u nás v rodině nikdy žádná nebyla, rodiče i prarodiče měli velké domy. Na výletech jsem si fotila různé chatičky, s kamarády jsme si je pronajímali a trávili tam dny volna. Toužila jsem po vlastní, ale neměla jsem prostředky k tomu sen zhmotnit. Pak jsem objevila, že v Americe dělají chaty z vyřazených námořních kontejnerů. Fascinovala mě relativně nízká cena, spousta možností, jak jdou jednotlivé moduly kombinovat, atraktivní vzhled i myšlenka recyklace šetrná k životnímu prostředí," vysvětluje sedmadvacetiletá výtvarnice Karolína Stryková a usedá k masivnímu jídelnímu stolu, který vévodí obytné části chaty, jež během pár měsíců vyrostla na pozemku nedaleko Lipnice nad Sázavou.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.