Snubní i zásnubní prsteny reprezentují pouto mezi partnery. Proto si takové potvrzení zaslouží šperk, který je speciální a jehož podoba je co nejvíce osobní. Toho jsou si vědomy také české designérky šperků.

Kouzelné větvičky

Svou první kolekci snubních a zásnubních prstenů představila letos šperkařka Janja Prokić. Prsteny jsou z bílého, nebo růžového zlata a kamínky si zákazník může vybrat dle svého vkusu. Ty z Větvičkové kolekce nesou symbol rozkvětu a růstu. "Jde o určité srůstání dvou lidí do jedné existence. Je to symbolika růstu a rozkvétání, tedy toho, co by měl podle mě romantický vztah představovat," říká autorka. Ty geometrické zas vychází z kolekce Abrakadabra a svým hranatým tvarem symbolicky vnášejí světlo do života. Vnitřní část všech prstenů je autorsky podepsaná malým srdcem, které tak budete mít skoro na dlani.

  

Nové spojení

Za novým holešovickým showroomem stojí dvě mladé designérky. Šperkařka Eliška Lhotská spolu s módní návrhářkou Petrou Pitelkovou postupně zjistily, že mají často společné zákaznice. To je motivovalo k založení společného prostoru. Již na loňském Svatebním cirkuse spolu představily kolekci New Wedding Look, která byla zaměřena na svatební outfity nevěsty generace Y. Šaty jsou ušité z košiloviny a krajek, lodičky vystřídaly tenisky. Ruce a krk zase místo tradičních briliantů zdobí šperky z chleba zalitého zlatem a jemné řetízky doplňují bílé perly. Šperky Elišky Lhotské jsou neotřelé a zábavně kombinují materiály. Za přívěsky z odlitků chleba do zlata a stříbra byla před třemi lety nominovaná na cenu Czech Grand Design. 

 

 

S otiskem

"Vážím si toho, že stále více mužů nechce jen prsten z poličky obchodních domů, ale vidí v aktu žádosti o ruku něco víc," říká šperkařka Lenka Kerlická, jež tvoří pod značkou 27JEWELRY. Je autorkou prstenů organických tvarů s jedním vzácným kamenem nebo ve shluku více přírodních kamenů. Vyrábí je na míru, do prstenu je tak možné zanést například i otisk prstu. Při tvorbě klade důraz na to, aby se prsteny snubní a zásnubní harmonicky doplňovaly.