Naposledy jsem se skvěle najedla před pár týdny v Barceloně. Byli jsme v úplně obyčejné hospodě s názvem Xemei kousek od pláže a bylo to strašně dobré. Jako bych šla do španělského Lokálu. Měla jsem pečené brambory s nějakou jejich pálivou majonézou, kalamáry a vanilkový dezert. Nic fancy, ale bylo to perfektní.

Xemei, Paseo de la Exposición 85, Barcelona

Cestovatelský zážitek z poslední doby, na který nezapomenu, byla rodinná dovolená v Mexiku. To je naše srdcovka, teď v zimě jsme byli s dětmi víc než dva týdny v Tulum. Náš cestovatelský tip je ostrůvek Cozumel, kam vždycky jedeme na den nebo dva "vyčpět". Přijedeme tam lodí, půjčíme si auto, zhruba v půlce ostrova na surfařské pláži je skvělá rybářská restaurace Playa Bonita, kde mají nejlepší ryby a plody moře. Kousek od toho mají místní kluci skvělý koktejl bar. Celý ten ostrov je malinký, je možné ho objet třeba za hodinu. Jsou tam asi dva resorty, jinak je to pusté.

Playa Bonita, San Miguel de Cozumel, Quintana Roo, Mexiko

jarvis_5b1e3682498eba1f749538fb.jpeg

V kuchyni teď nejvíc ujíždím na jahodách a melounu. Přísahám, každý den si dávám k snídani a po večeři rozmačkané jahody. Když to chceme mít trochu jiné, dáme si k nim smetanu. Doma jíme opravdu jednoduše. Taky teď ujíždíme na mém prázdninovém koláči s jahodami (foto), za poslední týden jsem jich upekla pět.

www.bjukitchen.cz

Nové kousky oblečení, kterými jsem si naposledy udělala radost, byly džíny a tričko Anine Bing. Dlouho jsem si je přála, ale čekala jsem, až si je budu moct někde kvůli velikostem vyzkoušet. Povedlo se mi to právě teď v Barceloně. Její trička jsou ze stoprocentní bavlny a mají perfektní střih. Džíny zase dělá Anine Bing takové vyšší do pasu. Sleduju ji už dlouho a baví mě, jak celou svou fashion fotí sama na sobě. Přijde mi to chytře vymyšlené a neexistuje snad fotka, kde bych to její oblečení nechtěla.

Carrer de Pau Claris 149, Barcelona

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.