Podivně velké a tvarované tenisky uchvátily módní nadšence koncem minulého roku a zatím se zdá, že se z nich nestane pouze prchavý sezónní hit. Díky „nekonečnému scrollování”, které se stalo naší každodenní rutinou, se u nás zrodila posedlost novinkami a objevováním. Je-li něco „ošklivé”, je to také vizuálně nečekané, něco, co mezi záplavou nádherných produktů naprosto vyčuhuje. „Ošklivé" tenisky se staly kouskem, který se může pyšnit „cool faktorem”, snoubí se v nich hi-tec s luxusními materiály, a na rozdíl od lodiček nabízejí komfort, který dvanácticentimetrové jehly postrádají.

Ani světoznámá značka Puma nezůstala pozadu a pojala trend „ugly shoes” svým proslule sportovním ale stejně tak sofistikovaným stylem. Na jaře tohoto roku debutovala zbrusu nová kolekce Thunder Spectra, plná oslnivých neonových barev a robustního designu připomínající léta devadesátá, pro které je právě „ošklivá” estetika ikonická. Po ní následovala řada Thunder Electric, která sklidila stejně velký úspěch jako první kolekce.

Nyní přichází již třetí verze tohoto nadmíru úspěšného modelu, kolekce nazvaná Thunder Desert. Původní tvar Thunder Spectra je charakteristický atletickou siluetou a výraznou podrážkou organicky složenou z několika různých barevných vrstev. Nejnovější model Desert má oproti svým předchůdcům Spectra a Electric o něco luxusnější úpravu s prvky z jemné semiše, kůže a dalších materiálů inspirovaných texturou plazů. Potěší především milovníky tlumenějších pastelových barev evokujících (jak už samotný název napovídá) písečné duny při západu slunce. Dámské modely pořídíte v pistáciově zelené či meruňkově oranžové, pro pány je na výběr naopak minimalistický monochrom černé a bílé. Zemité, přírodní odstíny jsou populární hlavně z praktických důvodů – lehce se skloubí s ostatními barvami i výraznými potisky. Sportovní a streetwearové oblečení ale tentokrát nechte ve skříni, k „ugly shoes” patří odvaha pro nečekané párování. Zkuste je třeba v kombinaci s květovanými maxišaty nebo se je nebojte obout k padnoucímu obleku.

Modelem Thunder vzdává Puma hold také předešlým kolaboracím se zesnulým módním géniem Alexandrem McQueenem. Partnerství, které mezi sportovní značkou a haute couture designérem trvalo přes deset let, přispělo svou troškou do mlýna k trendu athleisure. Hlavně ale posunulo módní svět k ironicky přehnaným proporcím a kusům, které byly dříve označovány za módní faux-pas.

Thunder Desert jsou ve světě v prodeji od 2. srpna. V České republice se jich dočkáme na přelomu září a října v obchodech Footshop, Queens, BRANDS24 a Freshlabels.