Hosté přilétali speciálně označenými soukromými lety Alitalia. Na palubě je čekaly Pringles či M&M’s, obojí obrandované heslem Ferragnez speciálně pro tuto příležitost. Stejně jako růžový koberec, po němž vystupovali z letadla, jen aby je uvítali maskoti v podobě ženicha a nevěsty (oba mají své instagramové účty, o které se - stejně jako o profily novomanželů - starali najatí specialisté).

Začínalo se v pátek večeří, na kterou se Chiara, blogerka, módní návrhářka a influencerka, oblékla do blyštivých koktejlek od Prady. Za krystaly ozářený pult dýdžeje se postavil hvězdný Benny Benassi, pronášely se proslovy, přípitky a předávaly se dary, které putovaly na charitu. Páry se fotily u neonu s nápisem Amore pod tisícovkami rudých růží a vše natáčel štáb dokumentaristů.

Sobotní obřad probíhal v zahradách panství z 19. století o rozloze úctyhodných 27 hektarů. Chiara během něj vystřídala troje šaty od Diora: začala v tradiční bílé róbě s dlouhou vlečkou, později se převlékla do pozoruhodných šatů s výšivkami na míru: ať už emblémy měst, kde spolu pár žil, slovy z Fedezových písní či odkazy na jejich syna Lea a psa Mathildu. 

Na večerní radovánky pak nevěsta zvolila krátké šaty. A jistě přišly vhod - poté co se zvládly “formality” typu šestipatrového dortu, se totiž vyrazilo do lunaparku na večerní oslavu. Nechybělo ruské kolo, kolotoč, různé hry a samozřejmě monumentální ohňostroj. Potetovaný Fedez si během dne střihl i hudební číslo. Oslava lásky v té nejextravagantnější podobě.

Z obyčejné blogerky na obálku Vogue

Kdysi přitom Chiara byla obyčejná nadšenkyně do módy, která si založila blog The Blonde Salad. Fotky jejích denních outfitů v různých kulisách měly úspěch a rychle zaujaly různé značky. Chiaru sledovalo stále víc lidí, na její blog chodilo až milion návštěvníků měsíčně, všímala si jí i velká média.

V Italce mezitím rostla chuť zkusit i něco vlastního. Tak se zrodila její značka s modrým okem v logu a první kolekce bot. Od obuvi pak rozšířila svůj záběr i dál, na trička, mikiny, čepice, batohy i spodní prádlo. Jako první fashion blogerka se dostala na obálku nějakého vydání Vogue, konkrétně toho španělského.

Slavnostní ohňostroj na počest novomanželů
Foto: David Bastianoni

V roce 2016 dala poprvé na sociální sítě fotku s Fedezem, pak se pochlubili společným tetováním a loni v květnu ji raper během svého koncertu vytáhl na pódium a před 13 tisíci lidmi požádal o ruku. Vše přímo přenášela televize a rádio. “Si,” odpověděla Chiara italský souhlas v slzách. Ještě než na velkolepou svatbu došlo, narodil se jim syn Leone, nyní půlroční.

Jejich příběh dávno přesáhl hranice Itálie. On má na Instagramu 6,5 milionu followerů, ona 14,5 milionu, tedy víc než Tom Hanks, Ben Affleck a Tom Cruise dohromady. Všichni tito fanoušci mohli o víkendu sledovat show, která se jen tak opakovat nebude.