Týden před uvedením jeho kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku mě Pavel vzal do svého ateliéru v Karlíně, kde v minulém století tvořil sochař Otakar Rákosník. V místnosti s úchvatnými secesními prvky a množstvím byst, které plodný sochař na začátku 20. století vytvořil, minimalistická kolekce od Brejchy perfektně zapadá.

Na pódium pražského týdne módy se vrací po znatelné odmlce. Několik sezón se věnoval autorské tvorbě, kolekcím pro Designblok i charitativním projektům, které mají pro Pavla Brejchu velký význam. 

„Přehlídku na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vnímám jako důležitý prostor pro prezentaci, ale to, jak a kam se kolekce bude prodávat, je na mně. Proto jsem si ji věnoval coby dárek ke 40. narozeninám," vypráví Pavel.

Kolekce pojmenovaná The Gang je poctou nejen přátelům, kteří návrháře podporují, aby tvořil navzdory někdy složitým okolnostem. Nese čtyři základní barvy: bílou, černou, tělovou a červenou. Její střihy jsou univerzální: overaly, šaty, sukně i mikiny budou slušet manažerce i designérce na vrcholu kariéry. Tou je například Lucie Koldová, častá zákaznice Pavlovy módy. 

„Forma oděvu je pro mě velmi důležitá, její konstrukce. Vycházel jsem z klasického tvarosloví čistých siluet, které jsem podle sebe pozměnil. Celkově se dá říct, že mým mottem je: tvar-konstrukce-jinak," prozrazuje návrhář, který je také velmi zdatný v designování doplňků.

Jeho klobouky, které teď odprezentoval na fashion weeku, se dají přeměnit na korunu či kšiltovku, crossbody kabelka vychází z tvaru malého psaníčka, pojmenovaného Piece of Black Star.

„Fashion week je za mnou, ale musím začít ihned pokračovat v tvorbě autorské umělecké kolekce na Designblok," říká mi po skončení show v zákulisí. Mezitím ale stihl alespoň virtuálně na Instagramu poděkovat svému gangu.